Kuortaneen Eliittikisat 2017 - Aikataulu

Kuortaneen Eliittikisat lauantaina 17.6.2017 klo 15.00

 

 

ALUSTAVA AIKATAULU  (päivitetty 16.6.17 klo 11.15)

(Keihäät 90 min. ennen välinetarkastukseen)

      Calling
15:00 Naiset/Miehet Tuolikeihäs  
15:00 Miehet/Men 110 m aj. (juoksu 1.) 14:35
15:00 Naiset/Women Keihäs / Javelin 14:20
15.30 Tytöt/Girls 15 800 m / Final 15:10
16:00 Miehet/Men 110 m aj. (juoksu 2.) 15:35
16:00 Naiset/Miehet Tuolikuula  
16:15 Miehet/Men Kolmiloikka / Triple jump 15:40
16:25 Miehet/Men Korkeus / High jumpa 15:40
16:25 Naiset/Women 100 m alkuerät 16:05
16:40 Pojat/Boys 13 60 m / Final 16:20
16:45 Tytöt/Girls 13 60 m / Final 16:25
16:45 Naiset/Women Moukari / Hammer 16:10
16.55 KISOJEN AVAUS    
17:00 Naiset/Miehet 100 m kelaus / Wheelchair racing 16:40
17:10 Pojat/Boys 15 100 m / Final 16:50
17:15 Tytöt/Girls 15 100 m / Final 16:55
17:25 Naiset/Women 100 m / Final 17:05
17:30 Naiset/Women Seiväs / Pole vault 16:45
17:40 Naiset/Women 100 m aj. / Hurdles 17:15
17:45 Miehet/Men Kuula / Shot put 17:10
17:55 Naiset/Women 1500 m / Final 17:30
18:10 Naiset/Miehet 200 m kelaus / Wheelchair racing 17:50
18:10 Naiset/Women Pituus / Long jump 17:30
18:20 Miehet/Men 3000 m / Final 18:00
18:30 Naiset/Women Korkeus / Hight jump 17:45
18:35 Miehet/Men 200 m / Final 18:15
18:50 Naiset/Women 100 m aj. / Hurdles Final 18:10
18:50 Miehet/Men Keihäs / Javelin 18:25
19:00 Naiset/Miehet 400 m kelaus / Wheelchair racing 18:40
19:10 Miehet/Men 800 m B-erä / Heat B 18:50
19:20 Miehet/Men 800 m A-erä / Heat A 19:00
19:35 Naiset/Women 400 m aj. / Hurdles Final 19.10
19:50 Miehet/Men 400 m aj. / Hurdles Final 19:25