Lappeenrannan Eliittikisat 2017 - Aikataulu

Hanki ennakkolippusi Ticketmasterilta ( Osta lippusi tästä

Ennakkolipunmyynti paikallisesti :

Urheilu-Koskimies, Lappeenrannan Urheilu-Miesten toimisto, Prisma Lappeenranta

Pääkatsomo 22€

Yleislippu 15€

Varusmiehet/Opiskelijat 10€

Alle 12-vuotiaat ilmaiseksi!

 

AIKATAULU:

14:40 Maakunnan nopein palloilija

15:00 M Moukari

15:00 P 13 60m

15:05 T 13 60m

15:15 M 5000m kävely

15:40 N 3-loikka

15:40 N Kuula

15:45 M 1500m B-kilpailu

16:05 M 400m aj

16:20 N 100m aj 1. alkuerä

16:25 N 100m aj 2. alkuerä

16:25 N Keihäs

16:30 M Seiväs

16:35 M 100m

16:45 N 100m B-kilpailu

16:50 N 100m A-kilpailu

16:55 100m Pyörätuolikelaus

17:05 N 400m B-kilpailu

17:10 N 400m A-kilpailu

17:20 M 3000m 

17:35 M 3-loikka

17:40 N 100m aj loppukilpailu

17:50 M Keihäs

17:50 M 200m B-kilpailu

17:55 M 200m A-kilpailu

18:00 N 200m

18:05 200m Pyörätuolikelaus

18:10 N 5000m

18:35 N 800m B-Kilpailu

18:40 N 800m A-kilpailu

18:50 M 1500m A-kilpailu

 

Lappeenrannan Eliittikisafinaalin Calling aikataulu 26.8.2017      
        Varmistus  Calling Calling  Kentälle Sisään Laji alkaa
        päättyy aukeaa sulkeutuu   Portti  
                   
M Moukari   14.00 14.00 14.15 14.20 A 15.00
P 13 60 m     14.00 14.20 14.35 14.40 A 15.00
T 13 60 m     14.00 14.20 14.35 14.40 A 15.05
5000m kävely   14.15 14.30 14.45 14.50 A 15.15
N 3-loikka   14.40 14.45 15.00 15.05 A 15.40
N Kuula     14.40 14.50 15.05 15.10 A 15.40
M Seiväs     14.50 14.55 15.10 15.15 B 16.30
M 1500m  B-kilpailu 14.45 15.05 15.20 15.25 A 15.45
M 400m aj   15.05 15.20 15.35 15.40 B 16.05
N Keihäs     15.10 15.25 15.40 15.45 A 16.25
N 100m aj 1.alkuerä 15.20 15.30 15.45 15.55 A 16.20
N 100m aj 2.alkuerä 15.20 15.35 15.50 15.55 A 16.25
M 100m     15.35 15.50 16.05 16.10 A 16.35
N 100m B-kilpailu 15.45 16.00 16.15 16.25 A 16.45
N 100m A-kilpailu 15.50 16.05 16.20 16.30 A 16.50
  100m  Pyörätuolikelaus 15.55     16.35 A 16.55
N 400m  B-kilpailu 16.05 16.20 16.35 16.40 B 17.05
N 400m A-kilpailu 16.10 16.25 16.40 16.45 B 17.10
M 3000m     16.20 16.35 16.50 16.55 A 17.20
M 3-loikka   16.35 16.40 16.55 17.00 A 17.35
M Keihäs     16.40 16.50 17.05 17.10 A 17.50
N 100m aj Loppukilpailu 16.40 16.55 17.10 17.15 A 17.40
M 200m B-kilpailu 16.50 17.00 17.15 17.20 A 17.50
M 200m A-kilpailu 16.55 17.05 17.20 17.35 A 17.55
N 200m     17.00 17.15 17.35 17.40 A 18.00
  200m Pyörätuolikelaus 17.05     17.45 A 18.05
N 5000m      17.10 17.30 17.45 17.50 A 18.10
N 800m B-kilpailu 17.35 17.55 18.10 18.15 B 18.35
N 800m A-kilpailu 17.40 18.00 18.15 18.20 B 18.40
M 1500m  A-kilpailu   17.50 18.10 18.25 18.30 A 18.50