Lappeenrannan Eliittikisat 2017 - Osallistujat

Lappeenrannan Eliittikisafinaalin Calling aikataulu 26.8.2017      
        Varmistus  Calling Calling  Kentälle Sisään Laji alkaa
        päättyy aukeaa sulkeutuu   Portti  
                   
M Moukari   14.00 14.00 14.15 14.20 A 15.00
P 13 60 m     14.00 14.20 14.35 14.40 A 15.00
T 13 60 m     14.00 14.20 14.35 14.40 A 15.05
5000m kävely   14.15 14.30 14.45 14.50 A 15.15
N 3-loikka   14.40 14.45 15.00 15.05 A 15.40
N Kuula     14.40 14.50 15.05 15.10 A 15.40
M Seiväs     14.50 14.55 15.10 15.15 B 16.30
M 1500m  B-kilpailu 14.45 15.05 15.20 15.25 A 15.45
M 400m aj   15.05 15.20 15.35 15.40 B 16.05
N Keihäs     15.10 15.25 15.40 15.45 A 16.25
N 100m aj 1.alkuerä 15.20 15.30 15.45 15.55 A 16.20
N 100m aj 2.alkuerä 15.20 15.35 15.50 15.55 A 16.25
M 100m     15.35 15.50 16.05 16.10 A 16.35
N 100m B-kilpailu 15.45 16.00 16.15 16.25 A 16.45
N 100m A-kilpailu 15.50 16.05 16.20 16.30 A 16.50
  100m  Pyörätuolikelaus 15.55     16.35 A 16.55
N 400m  B-kilpailu 16.05 16.20 16.35 16.40 B 17.05
N 400m A-kilpailu 16.10 16.25 16.40 16.45 B 17.10
M 3000m     16.20 16.35 16.50 16.55 A 17.20
M 3-loikka   16.35 16.40 16.55 17.00 A 17.35
M Keihäs     16.40 16.50 17.05 17.10 A 17.50
N 100m aj Loppukilpailu 16.40 16.55 17.10 17.15 A 17.40
M 200m B-kilpailu 16.50 17.00 17.15 17.20 A 17.50
M 200m A-kilpailu 16.55 17.05 17.20 17.35 A 17.55
N 200m     17.00 17.15 17.35 17.40 A 18.00
  200m Pyörätuolikelaus 17.05     17.45 A 18.05
N 5000m      17.10 17.30 17.45 17.50 A 18.10
N 800m B-kilpailu 17.35 17.55 18.10 18.15 B 18.35
N 800m A-kilpailu 17.40 18.00 18.15 18.20 B 18.40
M 1500m  A-kilpailu   17.50 18.10 18.25 18.30 A 18.50

 

 

 

 

  M 100m  
1 Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat
2 Ryan Schields JAM
3 Viljami Kaasalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
4 Willem Kajander Borgå Akilles
5 Erno Mehtonen Savonlinnan Riento
6 Jari Suikka Viipurin Urheilijat 
7 Simon Magakwe RSA
     
  M 200m  
1 Kristian Backman  Imatran Urheilijat
2 David Lima POR
3 Viljami Kaasalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
4 Willem Kajander Borgå Akilles
5 Santeri Kuusiniemi Lempäälän Kisa
6 Erno Mehtonen Savonlinnan Riento
7 Simon Magakwe RSA
8 Vikke Elfing Mikkelin Kilpa-Veikot
9 Eerikki Pekkola Tampereen kisatoverit
10    
11 Antti Raskinen Kouvolan Urheilijat
12 Mikko Ryhänen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
13 Aleksi Sairanen Kerimäen Urheilijat
14 Santeri Vauhkonen Joutsenon Kullervo
15 Mikko Suhonen Imatran Urheilijat
     
  M 1500m   
1 Konsta Hämäläinen  Sulkavan Urheilijat 
2 Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3 Samuli Hussa Limingan Niittomiehet
4    
5 Hiroki Matsueda JPN
6 Taetsuya Yoroizaka JPN
7 Valentin Smirnov ANA
8 Jan Petrac SLO
9 Wouter Ploeger NED
10 Hamza Driouch QAT
11 Hashim Salah QAT
12 Rasmus Kisel EST
13 Jiri Karjalainen Joensuun Kataja
14 Antton Launto Sauvon Urheilijat
15 Miika Lehtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
16 Samu Mikkonen Kuopion Reipas
17 Lasse Paakkonen Limingan Niittomiehet
18 Joonas Rinne Saarijärven pullistus
19 Tuomo Salonen Espoon Tapiot
20 Tommi Sundell Porin Yleisurheilu
     
  M 3000m  
1 Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
2 Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet
3 Valentin Smirnov ANA
4 Ilari Piipponen KarhKa
5 Eero Saleva SjundeåIF
6 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto
     
  M 400m aj  
1    
2 Juho Seppänen Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 Valtteri Toimela Tampereen Pyrintö
4 Joni Vainio-Kaila Laitilan Jyske
5 Maksim Sinchukovs UKR
6 Takahiro Matsumoto JPN
7 Jonni Blomqvist Borgå Akilles
     
  M Seiväs  
1 Robert Nool EST
2 Jussi Autio Helsingfors IFK
3 Tommi Holttinen Someron Esa
4 Santtu Koskiaho Karijoen Tappara
5 Urho Kujanpää Tampereen Pyrintö
6 Joonas Mikkanen Lahden Ahkera
7 Pietari Outinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
8 Tuomas Outinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
9    
10    
11 Tomas Wecksten Karhulan Urheilijat
     
     
  M 3-Loikka  
1 Antti Inkinen Imatran Urheilijat 
2 Ilpo Kantanen Suonenjoen Vasama
3 Topias Koukkula Kangasalan urheilijat 
4 Matti Mäkitalo Paimion Urheilijat
5 Niko Simola Vammalan seudun Voima
6 Arttu Tyystjärvi Imatran Urheilijat 
7 Nathan Fox GBR
8 Elvjis Misans LAT
9 Igor Syunin EST
10 Joona Luotonen IFSibboV
11 Simo Lipsanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
     
  M Moukari  
1    
2 Joachim Koivu Esbo IF
3 Aaron Kangas Kankaanpään seudun leisku
4 Markus Kokkonen Pyhäselän urheilijat
5 Tommi Remes Kiuruveden Urheilijat
6 Tuomas Seppänen Noormarkun Nopsa
7 Joni Syrjälä Tampereen Pyrintö
8 Henri Liipola Someron Esa
9 Aleksei Sokyrskiy ANA
10 Ryan McCullough IRL
     
  M Keihäs  
1 Oliver Helander IF Raseborg
2 Jani Kiiskilä Veitsiluodon kisaveikot
3 Sampo Lehtola Lapinlahden Veto
4 Lassi Etelätalo Joensuun Kataja
5 Toni Lifländer Imatran Urheilijat
6 Toni Kuusela Kuortaneen Kunto
7    
8 Tanel Laanmäe EST
9 Magnus Kirt EST
10 Keshorn Walcott TTO
11 Tero Pitkämäki Seinäjoen seudun urheilijat
     
  M 5km Kävely  
  ( Laji-Peruttu )   
     
     
  N 100m  
1 Jenni Jokinen Nakkilan Vire
2 Minna Laukka Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 Sanni Mahonen Keski-Uudenmaan yleisurheilu
4 Aino Pulkkinen Äänekosken Urheilijat
5 Hanna-Maari Latvala Jyväskylän Kenttäurheilijat
6 Maria Räsänen Lapinlahden Veto
7    
8 Aino Tapio IF Sibbo-Vargarna
9 Milja Thureson Turun Toverit
10 Hanna Wiss KFUM Örebro
11 Jenna Jokela Helsingfors IFK
12 Henriikka Parpala Kokkolan Veikot
     
     
  N 200m  
1    
2 Minna Laukka Jyväskylän Kenttäurheilijat
3 Jeanine Nygård IF Drott
4 Aino Pulkkinen Äänekosken urheilijat
5 Maria Räsänen Lapinlahden Veto
6 Milja Thureson Turun Toverit
7 Hanna Wiss KFUM Örebro
8 Jenna Jokela  Helsingfors IFK
     
  N 400m  
1 Cheriece Hylton GBR
2 Laura Andberg HKV
3 Charlotta Butzov HKV
4 Viivi Lehikoinen Helsingfors IFK
5 Kristiina Halonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 Sara Jokinen Tampereen Pyrintö
7 Emmi Keinänen Helsingin kisa-veikot
8 Kira Kruuti Helsingin kisa-veikot
9 Merituuli Jääskeläinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
10 Mikaela Levo Ikaalisten urheilijat
11 Eveliina Määttänen Keski-Uudenmaan yleisurheilu
12 Katri Mustola Kalajoen Junkkarit
13 Jeanine Nygård IF DROTT
     
     
  N 800m  
1 Sara Kuivisto Borgå Akilles
2 Jonna Julin IF Nykarlebynejden
3 Zenitha Eriksson IK Falken
4 Moona Latvala Helsingin KisaVeikot
5    
6 Selma Kajan AUS
7 Brittany McGovan AUS
8 Lilya Lobanova UKR
9 Lina Tsernov EST
10 Dairiya Barchevich BLR
11 Veera Mensonen Maaningan Mahti
12 Maria Murtorinne Kuopion Reipas
13 Aino Paunonen Turun Urheiluliitto
14 Henni Tofferi Viipurin Urheilijat
     
  N 5000m  
1 Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat
2 Sofie Lövdahl Vasa IS
3 Jutta Moilanen Joensuun Kataja
4 Saara Nikander Länsi-Uudenmaan yleisurheilu
5 Camilla Richardsson Vasa IS
6 Meri Rantanen Joensuun Kataja
7 Anne-Marika Partanen Kuopion Reipas
     
     
  N 100m aj  
1 Krystsina Hachko UKR
2 Perta-Sofia Laakso Savonlinnan Riento
3    
4 Viivi Avikainen Lahden ahkera
5 Hanna Chubkovtsova UKR
6 Julia Enarvi Tampereen Pyrintö
7 Hanna Plotitsyna UKR
8 Anni Siirtola Helsingin Kisa-veikot
     
  N 3-Loikka  
1 Saara Hakanen Keski-Uudenmaan yleisurheilu
2 Johanna Hokkanen Kangasnimene Kalske
3 Ada Koistinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
4 Elina Kostiainen Vihdin Viesti
5 Kira Kytölä Esbo IF
6 Kristiina Mäkelä Orimattilan Jymy
7 Laura Samuel GBR
8 Essi Lingren KuivA
9 Emma Pullola Vaasan Vasama
10 Violetta Skvartsova BLR
     
     
  N KUULA  
1 Katri Hirvonen Joensuun Kataja
2 Hannariikka Järvinen Turun Urheiluliitto
3 Niina Kelo Keski-Uudenmaan yleisurheilu
4 Salli Kirvesmies Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 Senja Mäkitörmä Varpaisjärven Vire
6 Eveliina Rouvali Kuopion Reipas
7 Henna Sallinen Savonlinnan Riento
8 Kaisa Kymäläinen OrivPo
     
  N Keihäs  
1 Sini Hentilä Laitilan Jyske
2 Jelena Jaakkola Soinin Sisu
3 Jatta-Mari Jääskeläinen Turun Urheiluliitto
4 Elina Kinnunen Uudenkaupungin kenttäkarhut
5 Saara Lipsanen Lappeenrannan urheilu-miehet
6 Liina Muze LAT
7 Sanni Utriainen Tampereen Pyrintö
8 Kara Winker USA
9 Oona Sormunen Tohmajärven urheilijat
     
  P 13 60M  
1 Jarmo Eromäki Haukivuoren kisailijat
2 Martti Hyvärinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3 Miki Likander Lappeenrannan Urheilu-Miehet
4 Konsta Rutonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
5 Kasperi Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
6 Rasmus Vehmaa Lappeenrannan Urheilu-Miehet
7 Juho Venäläinen Imatran Urheilijat
     
  T 13 60m  
1 Nelli Anttonen Imatran Urheilijat
2 Aino Venäläinen  Imatran Urheilijat