Lapinlahden Eliittikisat - Aikataulu & Pääsyliput

Pääsyliput

Ennakkomyynti on alkanut! Varaa oma lippusi: Ticketmasterista tai Lapinlahden rautatieasemalta.

pääkatsomolippu 25€ numeroitu paikka
aluelippu 15€ 3€ alennus S-etukortilla tai OP:n alennuskupongilla
lastenlippu ilmainen alle 12 vuotiaat

AIKATAULU

 Klo.  Juoksut  Hypyt  Heitot
15.25Kisojen avaus
15.30M 100m B+AN Kiekko
15.40M Kuula
15.55M 110m aj. 1.Juoksu
16.10N 100m aj. 1.juoksu
16.20P11 150m
16.25N Moukari
16.30N 200m B+A
16.40M Pituus
16.46M 200m B+A
17.00N Korkeus
17.10M 110m aj. 2.juoksu/ Finaali
17.20N 100m aj. 2.juoksu/ Finaali
17.30N 1500m A
17.40M 1500m AM Keihäs
17.50M 3000m
18.10N 3000m esteet
18.30M 400m aj. B+A
18.50N 1500m B
19.00M 1500m B


Valio Areena kartta

Aikataulu

16.7.2017
Tarjempi kisa-aikataulu on vielä avoinna.